فهرست ناشرین

اخبار

نامزدهای گروه فلسفه جایزه کتاب سال

گروه خبر: عمومی ۱۱ بهمن ۱۳۹۳
دبیرخانه سی‌ودومین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی آثار راه‌یافته به مرحله دوم داوری در گروه فلسفه را اعلام کرد. بر اساس این گزارش 15 اثر در گروه فلسفه به مرحله دوم داوری کتاب سال راه یافتند.
 
در گروه فلسفه اسلامی کتاب‌های «حکمه الاشراق سهروردی با شرح قطب‌الدین شیرازی و تعلیقات صدر المتألهین» به تصحیح نجفقلی حبیبی و حسین ضیائی تربیتی از بنیاد حکمت صدرا، «ملاصدرا و سهروردی» اثر سیما سادات نوربخش از نشر هرمس، «درسنامه علم النفس فلسفی» اثر غلامرضا فیاضی با تحقیق و تدوین محمدتقی یوسفی از سازمان سمت و «درآمدی بر تاریخ فلسفه اسلامی» اثر جمعی از نویسندگان از سازمان سمت به مرحله دوم کتاب سال رسیده‌اند.
 
در گروه فلسفه غرب نیز کتاب‌های «وظیفه‌گرایی اخلاقی کانت» اثر حسین اترک از پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، «مقالات کانتی» اثر غلامعلی حداد عادل و کتاب «خطابه» ارسطو با ترجمه اسماعیل سعادت از نشر هرمس، «فلسفه هستی سیال» نوشته محمدجواد پیرمرادی از انتشارات سروش، «هگل» اثر علی‌اصغر مصلح از انتشارات علمی و «مسائل اساسی پدیدارشناسی» اثر مارتین هیدگر با ترجمه پرویز ضیاء شهابی از انتشارات مینوی خرد انتخاب شده‌اند.
 
همچنین کتاب‌های «در مسیر پراگماتیسم» نوشته ویلارد ون اورمن کوین و دیگران با ترجمه مرتضی نوری و «فلسفه شوپنهاور» اثر برایان مگی با ترجمه رضا ولی‌یاری از نشر مرکز، «واژه‌نامه تاریخی فلسفه شوپنهاور» اثر دیوید کارترایت با ترجمه محسن اکبری از نشر نگاه معاصر، «شهر و انسان» اثر لئو اشتراوس با ترجمه رسول نمازی از نشر آگه و «الهیات نخستین فیلسوفان یونان» اثر ورنر یگر با ترجمه فریده فرنودفر از انتشارات حکمت دیگر آثار راه‌یافته به مرحله دوم داوری جایزه کتاب سال در گروه فلسفه غرب هستند.
 
سی‌ودومین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی بهمن‌ماه امسال به همت موسسه خانه کتاب برگزار می‌شود.
منبع: خبرگزاری ایسناتصاویر: